Osobnosti klubu

MATÚŠ JEDINÁK

MATÚŠ JEDINÁK

Matúš sa rýchlostnej kanoistike sa venuje od svojich 10 rokov. V roku 2011 získal svoj prvý titul Majsta Slovenska. Je náš najúspešnejší juniorský pretekár. Rok 2018 bol pre Matúša mimoriadny keď na juniorských Majstovstvách Európy v Taliansku vybojoval v disciplíne K1 200 striebornú medailu a na K4 500 spolu s kolegami tesné 4. miesto. O mesiac neskôr na Majstrovstvách Sveta v Bulharsku potvrdil svoju formu a vrátil ako Vicemajster Sveta. Na K4 opäť obsadili nepopulárne 4. miesto. Momentálne Matúš súťaží za seniorskú reprezentáciu kde zbiera cenné skúsenosti.

MARTIN NEMČEK

MARTIN NEMČEK

Martin je pretekár Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky, 8 - násobný majster Slovenska 2014 v rôznych disciplínach. V roku 2014 získal ocenenie ako najúspešnejší kadet na Slovensku. Martin v roku 2015 na majstrovstvách sveta juniorov v Portugalsku obsadil v disciplíne K2 na 1000 m 5. miesto a na majstrovstvách Európy v tej istej disciplíne získal striebornú medailu. V roku 2016 získal spolu s reprezentačnými kolegami titul majstra Európy juniorov v disciplíne K4 na 500 m trati.

DENIS MYŠÁK

DENIS MYŠÁK

Denis je najúspešnejší kajakár Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky. Svoj prvý veľký úspech dosiahol v roku 2013, kedy sa stal v disciplíne K2 majstrom Európy v Poľsku. V roku 2014 v tej istej disciplíne obsadil na majstrovstvách Európy 2. miesto. Je majstrom sveta v disciplíne K4 na 1000 m a v tej istej disciplíne na OH 2016 v Rio de Janeiro dosiahol neuveriteľný úspech, keď vybojoval spolu s reprezentačnými kolegami striebornú medailu.

MIROSLAV ZAŤKO

MIROSLAV ZAŤKO

Miroslav patril k najlepším šprintérom na Slovensku. Jeho najlepší výsledok na 200 metrovej trati, najrýchlejšej ktorá sa v rýchlostnej kanoistike jazdí, je z roku 2013 a to 6. miesto na majstrovstvách sveta do 23 rokov. Na majstrovstvách Európy v tom istom roku obsadil 4. miesto a na akademických majstrovstvách sveta v Minsku 2. miesto. V roku 2016 štartoval na akademických majstrovstvách sveta v Portugalsku, kde vybojoval zlatú medailu spolu s Ľubomírom Beňom v disciplíne K2 na 500m.

ĽUBOMÍR HAGARA

ĽUBOMÍR HAGARA

Ľubomír je bývalý slovenský kanoista, reprezentant Slovenska na OH v Londýne v kategórii C1 na 200m. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí práve umiestnenie na olympijských hrách v Londýne, kde obsadil 6. miesto. Ďalej je to 1. miesto zo svetového pohára a 5. miesto z majstrovstiev Európy. Momentálne pracuje ako tréner v klube Dukla Banská bystrica.

IVANA KMEŤOVÁ

IVANA KMEŤOVÁ

Ivana patrí medzi najlepšie slovenské kajakárky. Reprezentovala Slovensko v rýchlostnej kanoistike na OH v Pekingu a na OH v Londýne. Medzi jej najväčšie úspechy patrí 2. miesto v kategórii K2, ktoré na majstrovstvách Európy v roku 2010 vybojovala spolu s Martinou Kohlovou. Ivana je trojnásobnou medailistkou na majstrovstvách sveta v rokoch 2007, 2008 a 2010. Je taktiež majsterka Európy z roku 2008 a v roku 2016 získala bronzovú medailu v singlovej disciplíne na 200 m trati. Celkovo je sedemnásobnou medailistkou na majstrovstvách Európy.

RADOSLAV RUS najúspešnejší slovenský kanoista v maratóne

RADOSLAV RUS - najúspešnejší slovenský kanoista v maratóne

Radove vlohy pre dlhé trate sa prejavili ešte v juniorských disciplínách, keď od roku 1992 zvíťazil na sérii majstrovských pretekov v rámci celej federácie. Na svetovú scénu vystúpil v roku 1994, keď obsadil na MS v Amsterdame v kategórii 42 km 18. miesto. Jeho nepopierateľný výkonnostný rast dokazujú výsledky z posledných rokov. Viac na www.radorus.kanoe.sk.

PETER PÁLEŠ najskúsenejší slovenský kanoista

PETER PÁLEŠ - najskúsenejší slovenský kanoista

Už v roku 1985 priniesol do Novák cenné piate a šieste miesto z juniorských majstrovstiev sveta v Ríme. V roku 1988 sa prepracoval do najužšej svetovej špičky, keď ešte v československom drese štartoval na OH v Seoule, kde v disciplíne C1 1000 obsadil 7. miesto. K najvýznamnejším jeho úspechom patrí bronzová medaila na majstrovstvách sveta 1994 v Mexiku a striebro z majstrovstiev Európy 1997 v Plovdive. V roku 1999 na majstrovstvách Európy v Záhrebe 4. miesto, na majstrovstvách sveta v Miláne 5. miesto, a celkovo vyjazdil 4. miestenky pre Slovensko na OH 2000 v Sydney.

JURAJ FILIP najväčší juniorský medzinárodný úspech

JURAJ FILIP - najväčší juniorský medzinárodný úspech

Najväčším juniorským talentom klubu bol Juraj Filip, ktorý v roku 1986 získal zlato z medzinárodnej regaty v Berlíne a dokonca v roku 1987 bronzovú medailu z majstrovstiev sveta juniorov v Belehrade. K jeho najvýznamnejším seniorským úspechom patrí bronzová medaila na majstrovstvách sveta 1994 v Mexiku a striebro z majstrovstiev Európy 1997 v Plovdive.


Novácka päťstovka - 52. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj