Vicemajster SVETA Matúš Jedinák

Len pár dni po zisku striebornej medaily na majstrovstvách Európy, získal ďalšiu striebornú medailu, ale tento krát na majstrovstvách sveta.

08.08.2018 19:51:49

Matúšova bilancia po tomto roku je jasná, dve striebra, jedno z majstrovstiev Európy a druhé z majstrovstiev sveta. Obe medaile sú z dvesto-metrovej trate, kde sa Matúš cíti ako doma.

Prehľad Matúšových medzinárodných výsledkov.

Na ME Matúš postupoval priamo z rozjazdy do finále, ale na majstrovstvách sveta, bol ten boj o niečo dlhší a ťažší. Do finále sa dostal zo semifinále z prvého miesta a do semifinále taktiež postupom z prvého miesta v rozjazde. Vo finále sa mu už podaril neskutočný výsledok a ziskom striebornej medaily sa stal vicemajstrom sveta.

V jeho materskom Klube rýchlostnej kanoistiky v Novákoch, ho nasledujúci deň veľkým potleskom privítali priatelia, rodina a predstavitelia mesta.

Asi každý priaznivec kanoistiky už Matúšovú jazdu videl, ale tí ktorí si ju chceli pozrieť ešte raz, alebo ju nevideli vôbec, mali možnosť si ju podrobne prezrieť aj s Matúšovým komentárom.

Majstrovstvá sveta juniorov a U23 2018, Plovdiv, BUL, K1 M 200 - JUN

Matúšove tohtoročné výsledky sú brilantné, za ktoré sa mu patrí poďakovať a hlavne mu prajeme veľa úspechov v nasledujúcej sezóne a pevne veríme, že tento rok je len začiatkom jeho sľubnej kariéry.

Viac o Matúšovi na matusjedinak.sk

Televizia Prievidza

Klub rýchlostnej kanoistiky v Novákoch mal dôvod na oslavu.


Späť na zoznam aktualít