Vicemajster SVETA Matúš Jedinák

Len pár dni po zisku striebornej medaily na majstrovstvách Európy, získal ďalšiu striebornú medailu, ale tento krát na majstrovstvách sveta.

08.08.2018 19:51:49

Matúšova bilancia po tomto roku je jasná, dve striebra, jedno z majstrovstiev Európy a druhé z majstrovstiev sveta. Obe medaile sú z dvesto-metrovej trate, kde sa Matúš cíti ako doma.

Prehľad Matúšových medzinárodných výsledkov.

Na ME Matúš postupoval priamo z rozjazdy do finále, ale na majstrovstvách sveta, bol ten boj o niečo dlhší a ťažší. Do finále sa dostal zo semifinále z prvého miesta a do semifinále taktiež postupom z prvého miesta v rozjazde. Vo finále sa mu už podaril neskutočný výsledok a ziskom striebornej medaily sa stal vicemajstrom sveta.

V jeho materskom Klube rýchlostnej kanoistiky v Novákoch, ho nasledujúci deň veľkým potleskom privítali priatelia, rodina a predstavitelia mesta.

Asi každý priaznivec kanoistiky už Matúšovú jazdu videl, ale tí ktorí si ju chceli pozrieť ešte raz, alebo ju nevideli vôbec, mali možnosť si ju podrobne prezrieť aj s Matúšovým komentárom.

Majstrovstvá sveta juniorov a U23 2018, Plovdiv, BUL, K1 M 200 - JUN

Matúšove tohtoročné výsledky sú brilantné, za ktoré sa mu patrí poďakovať a hlavne mu prajeme veľa úspechov v nasledujúcej sezóne a pevne veríme, že tento rok je len začiatkom jeho sľubnej kariéry.

Viac o Matúšovi na matusjedinak.sk

Televizia Prievidza

Klub rýchlostnej kanoistiky v Novákoch mal dôvod na oslavu.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 50. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Rudno CUP
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
NyNa
Športové centrum polície
Martin Baluch BAJO
Nedelka Kubáč Oršulová advokáti s.r.o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.