Vicemajster Európy Matúš Jedinák

Z tohtoročných majstrovstiev Európy juniorov a U23 z 200 metrovej trate si Matúš priniesol striebornú medailu.

18.07.2018 15:08:56

K vode ho pred ôsmimi rokmi priviedli kamaráti z Nitrianskych Sučian, kde aj býva. Po pár dňoch si vytvoril silný vzťah k nováckej lodenici a obľúbil kajak. Tento rok pomaly zbiera prvé plody svojej tvrdej práce.

Do finále majstrovstiev Európy sa prebojoval z rozjazdy ešte v piatok 29.06. z jednoznačného prvého miesta. Na finále si musel počkať do nedeľňajšieho poobedia. Na trati krátkej ale o to rýchlej odštartoval krátko po pätnástej hodine v Talianskom Auronze.

Okrem minuloročných výsledkov z olympijských nádejí aj prvé miesto v rozjazde naznačovalo, že vo finále by to teoreticky mohla byť aj medaila. Dvestovka je Matúšova obľúbená disciplína. Najdôležitejšia je výbušnosť, zaváži každý jeden detail a na chyby nie je čas. Matúš nespravil žiadnu chybu a podarilo sa mu vybojovať titul vicemajstra Európy a získať striebornú medailu.

Ako každého nášho medailistu či už z Európy, sveta alebo olympijských hier, tak aj Matúša sme privítali v jeho materskom klube KRK Nováky, kde sme mu zagratulovali osobne a taktiež sme ho aj vyspovedali. Jeho rovesníci a aj mladší pretekári s nim strávili pekné popoludnie aj v kruhu ďalších členov klubu a rodiny.

Matúšovi srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

Viac o Matúšovi na matusjedinak.sk


Späť na zoznam aktualít