Vicemajster Európy Matúš Jedinák

Z tohtoročných majstrovstiev Európy juniorov a U23 z 200 metrovej trate si Matúš priniesol striebornú medailu.

18.07.2018 15:08:56

K vode ho pred ôsmimi rokmi priviedli kamaráti z Nitrianskych Sučian, kde aj býva. Po pár dňoch si vytvoril silný vzťah k nováckej lodenici a obľúbil kajak. Tento rok pomaly zbiera prvé plody svojej tvrdej práce.

Do finále majstrovstiev Európy sa prebojoval z rozjazdy ešte v piatok 29.06. z jednoznačného prvého miesta. Na finále si musel počkať do nedeľňajšieho poobedia. Na trati krátkej ale o to rýchlej odštartoval krátko po pätnástej hodine v Talianskom Auronze.

Okrem minuloročných výsledkov z olympijských nádejí aj prvé miesto v rozjazde naznačovalo, že vo finále by to teoreticky mohla byť aj medaila. Dvestovka je Matúšova obľúbená disciplína. Najdôležitejšia je výbušnosť, zaváži každý jeden detail a na chyby nie je čas. Matúš nespravil žiadnu chybu a podarilo sa mu vybojovať titul vicemajstra Európy a získať striebornú medailu.

Ako každého nášho medailistu či už z Európy, sveta alebo olympijských hier, tak aj Matúša sme privítali v jeho materskom klube KRK Nováky, kde sme mu zagratulovali osobne a taktiež sme ho aj vyspovedali. Jeho rovesníci a aj mladší pretekári s nim strávili pekné popoludnie aj v kruhu ďalších členov klubu a rodiny.

Matúšovi srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

Viac o Matúšovi na matusjedinak.skSpäť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
DAK Kiaba Nováky
Noving Nováky
MSM GROUP
NyNa
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Vepos Nováky
Nedelka Kubáč Advikáti
Hornonitrianske Bane Prievidza a.s.
KINET - internet a televízia
TH STAV s.r.o.
ISSO Prievidza - notebooky - počítače - internet - servis - renovácie