Trénuje v nadmorskej výške 2500 metrov

Naposledy sme vám priniesli článok o dvoch našich úspešných odchovancoch, ale zacnelo sa nám aj za prvou dámou našej nováckej rýchlostnej kanoistiky - Ivanou Kmeťovou.

06.04.2016 19:50:33

Nedávno som sa vrátila zo sústredenia v Sierra Nevade v Španielsku. Práve v Sierra Nevade som bola ubytovaná v tréningovom centre v nadmorskej výške 2500 metrov nad morom.

Jazdila som ale v Granade, ktorá je vzdialená približne 40 kilometrov a je v nízkej nadmorskej výške, kde sme každý deň cestovali, aby sme mohli absolvovať dva tréningy na vode denne.

Poobede sme sa vracali do Sierra Nevady a ďalšiu časť denného tréningu sme absolvovali vo vyššej nadmorskej výške v posilňovni.

Okrem posilňovne sme mali veľa aeróbnych činností a to bežkovanie, bicyklovanie a plávanie.

Tréningy som absolvovala pod vedením trénera Rasťa Kužela, ktorý mal nad nami prísny, odborný dohľad.

Spolu so mnou absolvovala sústredenie aj skupina nórskych kajakárov.

Sústredenie trvalo tri týždne a teraz po týždennej prestávke ma čaká posledné jarné sústredenie v Portugalsku, kde budem aj s Nikou Zatlkajovou (pretekárka KRK Nováky). Toto sústredenie bude už viac zamerané na traťové tempo, pretože už 7. až 8. mája ma čakajú kvalifikačné preteky. Podľa výsledkov z kvalifikačných pretekov sa bude odvíjať celá moja sezóna.

Verím, že moja príprava je dobré nastavená a teším sa už na nadchádzajúcu sezónu.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 52. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj