Slovensko tretie na International Regatta Bratislava

V dňoch 24.05. až 26.05.2024 sa skupina pretekárov z Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky zúčastnili na Medzinárodnej regate juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike na Bratislavskom Veľkom Zemníku.

Iliaš Peter | 29.05.2024 10:33:12

Prihlásených bolo 16 reprezentačných tímov, pričom zo Slovenska boli dve skupiny Slovensko a Slovensko B team. Zo zahraničia boli najpočetnejšie výpravy z Českej republiky, Nemecka, Poľska, Slovinska, Turecka, Švajčiarska vo vekovej kategórii od kadetov, juniorov, mužov a žien do 23 rokov. Súťažilo sa v kategóriách K1, K2, K4 a C1, C2 a C4 na 200, 500, 1000 a 5000 metrových tratiach, ktorých sa zúčastnilo 1754 posádok.

Celkovo na preteku prebehlo 230 jázd z celkovým počtom 335 pretekárov.

V piatok sa uskutočnili rozjazdy na 200 v K1 a C1 a 1000 metrov a následne aj semifinále a finále na 1000 metrov v K1, C1, K2 a C2.

V sobotu boli rozjazdy na 500 metrov a semifinále a finále na 200 metrov v K1 a C1. Od 14.30 hod sa uskutočnili finálové jazdy na 5000 metrov v K1 a C1.

V nedeľu boli rozjazdy v K2, C2, K4 a C4, semifinále a finále v K2, C2, K4 a C4 na 500 metrov.

Medailová bilancia tímov

  • 1. POL - Poland, 20/24/14 (58)
  • 2. GEC - Germany Clubs, 17/17/20 (54)
  • 3. GER - Germany, 17/9/8 (34)
  • 4. SVK - Slovakia, 16/16/17 (49)

Pohár tímov

  • 1. POL - Poland 556,00
  • 2. GEC - Germany Clubs 491,00
  • 3. SVK - Slovakia 425,75
  • 4. GER - Germany 295,00

Výsledky pretekárov Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky

1. miesto, K2 Men U23, 1000m, Kukučka Juraj (SVK) - Rybanský Daniel (SVK)
1. miesto, K1 Men U23, 5000m, Kukučka Juraj (SVK)
1. miesto, K4 Boys, 500m, Bartolčič Jakub (SVK) - Gavlider Alex (SVK) - Hangya Samuel (SVK) - Kocúr Tomáš (SVK)

2. miesto, K1 Junior Women, 5000m, Minarovičová Ema (SVK)
2. miesto, K4 Men U23, 500m, Doktorík Dominik (SVK) - Kukučka Juraj (SVK) - Podleiszek Filip (SVK) - Rybanský Daniel (SVK)

3. miesto, K2 Girls, 1000m, Rusová Daniela (SVK) - Tóthová Adela (SVK)
3. miesto, K1 Girls, 5000m, Rusová Daniela (SVK)
3. miesto, K2 Men U23, 500m, Kukučka Juraj (SVK) - Rybanský Daniel (SVK)
3. miesto, K2 Boys, 500m, Gavlider Alex (SVK) - Kocúr Tomáš (SVK)
3. miesto, K4 Girls, 500m, Kováčová Alexandra (SVK) - Rusová Daniela (SVK) - Gajdošíková Eliška (SVK) - Hanáková Lara (SVK)


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 52. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj