Dňa 12. februára ocenili na slávnostnom galavečere športovcov, kolektívy a trénerov, ktorí sa svojimi úspechmi zaradili medzi najúspešnejších v rámci mesta, okresu, Slovenska a taktiež úspešne reprezentovali Slovenskú republiku v zahraničí.

12.03.2016 17:08:24

Na tomto podujatí ani tento rok nechýbali naši športovci, tréneri a činovníci.

Cena fair play

Cena fair play patrí v Prievidzi rytierom športu už 29 rokov. Ocenenie nie je za ročné hodnotené obdobie, ale za čestnosť, slušnosť pri výchove mladej generácie, počas celej športovej a funkcionárskej kariéry.

Osobitnú atmosféru malo udeľovanie Ceny fair play za rok 2015. Začnime citátom, ktorý sa hodí na oceneného „Riaď sa podľa hesla, že šport a fair play nie je iba súťaženie, ale životný štýl“. Dôkazy o jeho výsledkoch práce pri rozvoji a výchove mladých športovcov, olympionikov píše história Klubu rýchlostnej kanoistiky v Novákoch. Celkom 40 rokov si plnil povinnosti vyplývajúce z dobrovoľnej funkcie tajomníka vodáckeho oddielu a prezidenta Klubu rýchlostnej kanoistiky v Novákoch. Významnou mierou sa pričinil za uvedené obdobie v organizovaní Nováckej päťstovky a celého chodu klubu. Vzorný, pozorný, cieľavedomý a zanietený prezident Klubu rýchlostnej kanoistiky v Novákoch. Osobnosť, ktorá so svojimi spolupracovníkmi vykonáva klubovú činnosť, ktorá každým rokom je vyhodnotená medzi najúspešnejším v okrese Prievidza a na Slovensku.

Cenu fair play za celoživotné pôsobenie v duchu fair play za rok 2015 získal Milan Oršula.

Milan Oršula, prezident KRK Nováky, držiteľ ceny FAIR PLAY

Tréneri

Jedným z najúspešnejších mládežníckych trénerov za rok 2015 sa stal Ľubomír Hagara. Úspešný tréner mládežníckych pretekárov Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky, ktorí sú pravidelnými účastníkmi majstrovstiev Európy, sveta a medzinárodných regát. Jeho zverenec Martin Nemček získal na ME II. miesto a na MS 5. miesto. Pôsobil ako tréner juniorskej reprezentácie SR a bol trénerom zlatého z MS Denisa Myšáka.

Najlepšími športovcami sa stali:

Matúš Jedinák: 2. miesto v Slovenskom pohári v kategórii kadeti, 1.miesto v K-4 na 1 000 m na medzinárodnej regate v Piešťanoch , 2. miesto v K-2 na 1 000 m, 2. miesto v K-4 na 2 500m, 2. miesto v K-1 na 200 m v hrách olympijských nádejí v poľskom Bydhošti.

Lucia Oršulová: 1.majsterka Slovenska v kategórii juniorov a druhé miesto v Slovenskom pohári, 1.miesto v K-2 na 500 m 1. miesto v K-2 na 200 m z medzinárodnej regaty v Piešťanoch, 15. miesto v K-1 na 200 m z ME v Rumunsku, 21. miesto v K -1 na 500 m z MS v Portugalsku, 6. miesto v K-1 na 200 m v hrách olympijských nádejí v poľskom Bydhošti.

Martin Nemček: dvojnásobný reprezentant Slovenska a víťaz Slov. pohára v kategórii juniorov, 2. miesto v K-2 na 500 m na Medzinárodnej regate v Piešťanoch, 2. miesto v K-2 na 1000 m z ME v Rumunsku, 5. miesto v K – 1na 1000m z MS v Portugalsku, 3. miesto v K-2 na 500 m v hrách olympijských nádejí v poľskom Bydhošti.

Jessica Zatlkajová: 3. miesto v K -2 na 1000 m, 2. miesto v K -4 na 500 m na medzinárodnej regate v Piešťanoch, majsterka a reprezentantka Slovenska v kategórii juniorov, 16. miesto v K -1500 m z ME v rumunskom Bascove.

Zvláštne ocenenia

Zvláštne ocenenia, kategória ktorá už má tiež svoje pevné miesto v tomto programe si odniesli športovci, osobnosti, kolektívy a kluby, ktoré počas svojej kariéry dosiahli a dosahujú pozoruhodné športové výkony, či výnimočným spôsobom dali svetu na známosť, že v tomto okrese vyrástli a žijú ľudia, ktorí venovali celý svoj život rozvoju a propagácii športu.

V tejto kategórii bol odmenený aj Milan Šišmiš, aktívny člen Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky sa stal víťazom Svetového pohára veteránov v kanoistickom maratóne, ktorý sa konal na majstrovstvách sveta v maďarskom Györi.

V kategórii jednotlivcov spomedzi dospelých boli odmenení:

Lucia Mištinová - Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky, reprezentantka Slovenska v kategórii 23 ročných , majsterka Slovenska a strieborná v Slov. pohári. Na ME v Rumunsku obsadila v K-1 200 m 16. miesto , v K-2 na 500 m 11. Miesto. Na MS v Portugalsku obsadila v K-1 na 200 m 17. miesto , medzi jej najväčší úspech patrí účasť na Európskych hrách v Baku, kde na 5 000m trati obsadila 14. Miesto.

Nikoleta Zatlkajová - Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky, dvojnásobná majsterka Slovenska , reprezentantka Slovenska v kategórii 23 ročných a víťazka Slov. pohára. Na ME v Rumunsku obsadila V K-1 500 m 15. miesto a v K-2 na 500 m 11. Miesto. Na MS v Portugalsku v olympijskej trati obsadila v K-1 na 500m 13. Miesto.

Autor: Peter Tichý