Patríme medzi najlepších športovcov okresu Prievidza za rok 2015

Dňa 12. februára ocenili na slávnostnom galavečere športovcov, kolektívy a trénerov, ktorí sa svojimi úspechmi zaradili medzi najúspešnejších v rámci mesta, okresu, Slovenska a taktiež úspešne reprezentovali Slovenskú republiku v zahraničí.

12.03.2016 17:08:24

Na tomto podujatí ani tento rok nechýbali naši športovci, tréneri a činovníci.

Cena fair play

Cena fair play patrí v Prievidzi rytierom športu už 29 rokov. Ocenenie nie je za ročné hodnotené obdobie, ale za čestnosť, slušnosť pri výchove mladej generácie, počas celej športovej a funkcionárskej kariéry.

Osobitnú atmosféru malo udeľovanie Ceny fair play za rok 2015. Začnime citátom, ktorý sa hodí na oceneného „Riaď sa podľa hesla, že šport a fair play nie je iba súťaženie, ale životný štýl“. Dôkazy o jeho výsledkoch práce pri rozvoji a výchove mladých športovcov, olympionikov píše história Klubu rýchlostnej kanoistiky v Novákoch. Celkom 40 rokov si plnil povinnosti vyplývajúce z dobrovoľnej funkcie tajomníka vodáckeho oddielu a prezidenta Klubu rýchlostnej kanoistiky v Novákoch. Významnou mierou sa pričinil za uvedené obdobie v organizovaní Nováckej päťstovky a celého chodu klubu. Vzorný, pozorný, cieľavedomý a zanietený prezident Klubu rýchlostnej kanoistiky v Novákoch. Osobnosť, ktorá so svojimi spolupracovníkmi vykonáva klubovú činnosť, ktorá každým rokom je vyhodnotená medzi najúspešnejším v okrese Prievidza a na Slovensku.

Cenu fair play za celoživotné pôsobenie v duchu fair play za rok 2015 získal Milan Oršula.

Milan Oršula, prezident KRK Nováky, držiteľ ceny FAIR PLAY

Milan Oršula, prezident KRK Nováky, držiteľ ceny FAIR PLAY

Cena fair play patrí v Prievidzi rytierom športu už 29 rokov. Ocenenie nie je za ročné hodnotené obdobie, ale za čestnosť, slušnosť pri výchove mladej generácie, počas celej športovej a funkcionárskej kariéry.

Tréneri

Jedným z najúspešnejších mládežníckych trénerov za rok 2015 sa stal Ľubomír Hagara. Úspešný tréner mládežníckych pretekárov Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky, ktorí sú pravidelnými účastníkmi majstrovstiev Európy, sveta a medzinárodných regát. Jeho zverenec Martin Nemček získal na ME II. miesto a na MS 5. miesto. Pôsobil ako tréner juniorskej reprezentácie SR a bol trénerom zlatého z MS Denisa Myšáka.

Najlepšími športovcami sa stali:

Matúš Jedinák: 2. miesto v Slovenskom pohári v kategórii kadeti, 1.miesto v K-4 na 1 000 m na medzinárodnej regate v Piešťanoch , 2. miesto v K-2 na 1 000 m, 2. miesto v K-4 na 2 500m, 2. miesto v K-1 na 200 m v hrách olympijských nádejí v poľskom Bydhošti.

Lucia Oršulová: 1.majsterka Slovenska v kategórii juniorov a druhé miesto v Slovenskom pohári, 1.miesto v K-2 na 500 m 1. miesto v K-2 na 200 m z medzinárodnej regaty v Piešťanoch, 15. miesto v K-1 na 200 m z ME v Rumunsku, 21. miesto v K -1 na 500 m z MS v Portugalsku, 6. miesto v K-1 na 200 m v hrách olympijských nádejí v poľskom Bydhošti.

Martin Nemček: dvojnásobný reprezentant Slovenska a víťaz Slov. pohára v kategórii juniorov, 2. miesto v K-2 na 500 m na Medzinárodnej regate v Piešťanoch, 2. miesto v K-2 na 1000 m z ME v Rumunsku, 5. miesto v K – 1na 1000m z MS v Portugalsku, 3. miesto v K-2 na 500 m v hrách olympijských nádejí v poľskom Bydhošti.

Jessica Zatlkajová: 3. miesto v K -2 na 1000 m, 2. miesto v K -4 na 500 m na medzinárodnej regate v Piešťanoch, majsterka a reprezentantka Slovenska v kategórii juniorov, 16. miesto v K -1500 m z ME v rumunskom Bascove.

Zvláštne ocenenia

Zvláštne ocenenia, kategória ktorá už má tiež svoje pevné miesto v tomto programe si odniesli športovci, osobnosti, kolektívy a kluby, ktoré počas svojej kariéry dosiahli a dosahujú pozoruhodné športové výkony, či výnimočným spôsobom dali svetu na známosť, že v tomto okrese vyrástli a žijú ľudia, ktorí venovali celý svoj život rozvoju a propagácii športu.

V tejto kategórii bol odmenený aj Milan Šišmiš, aktívny člen Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky sa stal víťazom Svetového pohára veteránov v kanoistickom maratóne, ktorý sa konal na majstrovstvách sveta v maďarskom Györi.

V kategórii jednotlivcov spomedzi dospelých boli odmenení:

Lucia Mištinová - Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky, reprezentantka Slovenska v kategórii 23 ročných , majsterka Slovenska a strieborná v Slov. pohári. Na ME v Rumunsku obsadila v K-1 200 m 16. miesto , v K-2 na 500 m 11. Miesto. Na MS v Portugalsku obsadila v K-1 na 200 m 17. miesto , medzi jej najväčší úspech patrí účasť na Európskych hrách v Baku, kde na 5 000m trati obsadila 14. Miesto.

Nikoleta Zatlkajová - Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky, dvojnásobná majsterka Slovenska , reprezentantka Slovenska v kategórii 23 ročných a víťazka Slov. pohára. Na ME v Rumunsku obsadila V K-1 500 m 15. miesto a v K-2 na 500 m 11. Miesto. Na MS v Portugalsku v olympijskej trati obsadila v K-1 na 500m 13. Miesto.

Autor: Peter Tichý
Foto: archív redakcie Svet ŠPORTU, facebook

Reportáž Televízie Prievidza:

Televizia Prievidza

Celkové výsledky nájdete na portáli SVET ŠPORTU


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 51. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
Nadácia SPP
NyNa
Športové centrum polície
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.
Miroslav Mičo - KAMEŇ