Nováky opäť druhé

V dňoch 02. a 03.07.2021 sa uskutočnil 49. ročník Nováckej päťstovky, ktorého usporiadateľom bol Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky.

Iliaš Peter | 13.07.2021 22:40:23

Podujatia sa zúčastnilo celkovo 25 klubov nielen zo Slovenska, ale aj z Česka a to z klubu Kanoistika Kojetín. Súťažilo sa v kategóriách K1, K2, C1, C2 vo vekovej hranici od chlapcov a dievčat 9 ročných až po veteránov. Podujatie malo vemedzené trate na 200 a 500 metrových dráhach v kategóriách od 13 ročných až po veteránov a 2000 metrový úsek bol vyhradený pre 9 až 12 ročných.

Lákadlom podujatia boli aj štarty malých neregistrovaných pretekárov, ktorí si zmerali svoje sily na dráhe o dĺžke 200 a 500 metrov.

Poradie klubov podľa počtu medailí:

Poradie Skratka Tím Zlato Striebro Bronz Spolu
1.TTSKanoistický klub TTS Trenčín1512936
2.KOMKajak & kanoe klub Komárno13201649
3.NOVKlub rýchlostnej kanoistiky Nováky1391133

Poradie klubov podľa počtu získaných bodov:

Poradie Skratka Tím Body
1.KOMKajak & kanoe klub Komárno461,50
2.NOVKlub rýchlostnej kanoistiky Nováky284,00
3.PIEKajak-Kanoe Piešťany235,50

Výsledky na 500 metrov

1. miesto:

  • K1 Ženy - Jakubisová Romana
  • K2 Muži - Holka Tomáš (TAT), Nemček Martin
  • K2 Ženy - Jakubisová Romana, Čulenová Dagmar (TTS)
  • K2 Dievčatá 13+14 - Karaková Nina, Minarovičová Ema

2. miesto:

  • C1 Juniori - Kunovský Matúš
  • K2 Muži - Iliaš Martin, Jedinák Matúš Maximilián (ŠKP)
  • C2 Juniori - Jahoda Richard (MOR), Kunovský Matúš

3. miesto:

  • K1 Dievčatá 14 - Minarovičová Ema
  • K1 Kadetky - Hvojniková Nikola
  • K2 Ženy - Barčáková Sofia (DKB), Vrecková Lívia
  • K2 Dievčatá 13+14 - Gatialová Saskia, Kováčiková Chiara Sofia (TTS)
  • K2 Juniori - Kukučka Juraj, Zrutta Michal (PIE)

Výsledky na 200 metrov

1. miesto:

  • K1 Kadetky - Hvojniková Nikola
  • K2 Muži - Iliaš Martin, Jedinák Matúš Maximilián (ŠKP)
  • K2 Ženy - Jakubisová Romana, Čulenová Dagmar (TTS)
  • K2 Dievčatá 13+14 - Gatialová Saskia, Kováčiková Chiara Sofia (TTS)
  • C2 Juniori - Jahoda Richard (MOR), Kunovský Matúš

2. miesto:

  • K1 Ženy - Jakubisová Romana
  • K2 Ženy - Barčáková Sofia (DKB), Vrecková Lívia
  • K2 Dievčatá 13+14 - Karaková Nina, Minarovičová Ema
  • K2 Juniori - Kukučka Juraj, Zrutta Michal (PIE)

3. miesto:

  • K1 Ženy - Vrecková Lívia
  • K1 Dievčatá 14 - Minarovičová Ema
  • C1 Juniori - Kunovský Matúš

Výsledky na 2000 metrov

1. miesto:

  • K2 Chlapci 11+12 - Kocúr Tomáš, Pachník Patrick (ZLP)
  • K2 Dievčatá 11+12 - Cachovanová Nela, Rusová Daniela
  • K1 Dievčatá 10 - Oršulová Veronika
  • K1 Chlapci 12 - Kocúr Tomáš

2. miesto:

  • K1 Dievčatá 12 - Cachovanová Nela
  • K1 Chlapci 10 - Rus Lukáš

3. miesto:

  • K1 Dievčatá 9 - Važanová Nela
  • K1 Chlapci 10 - Rus Lukáš
  • K1 Dievčatá 10 - Oršulová Veronika

Novácka päťstovka, 49. ročník - fotogaléria



Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 49. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Rudno CUP
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
ContiTech Vibration Control Slovakia s.r.o.
Športové centrum polície
MSM GROUP
Martin Baluch BAJO
Nedelka Kubáč Oršulová advokáti s.r.o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.
NyNa