Novácki kanoisti na SAMARIA CUP-e

V dňoch 10 až 11.07.2021 sa uskutočnili v Šamoríne na jazere Lagúna preteky v rýchlostnej kanoistike Samaria Cup a Memoriál V. Gálisa, na ktorých ani tentokrát nechýbali pretekári z Klubu rýchlostnej kanoistiky.

Iliaš Peter, Foto: Rusová Zuzana | 13.07.2021 23:14:59

Celkovo sa v Šamoríne predstavilo 22 klubov, pričom medzi nimi bol aj jeden klub zo Škótska. Štarty sa uskutočnili v kategóriách K1, K2, C1, C2 vo veku pretekárov od 9 ročných až po veteránov.

Súťažiaci v kategóriách od kadetov až po veteránov mali dráhy dlhé 200 metrov v K1, K2, C1, C2. Pretekárom 9 – 14 ročným patrili dráhy vo vzdialenosti 200 a 2000 metrov v K1, C1, K2, C2. A nakoniec dievčatám 13+14 r. sa museli popasovať so vzdialenosťou 200 metrov v K2 a C2. Dvesto metrová trať mala netradične len 6 dráh oproti zaužívaným deviatim a preto aj postupu do finále predchádzali boje v rozjazdách, medzijazdách a semifinále.

Krásne slnečné počasie prilákalo na brehy jazera nemalé množstvo fanúšikov kanoistiky a rodinných príslušníkov športovcov. Niektorí sa oddávali slnečným lúčom, iní si našli svoje miesto v tieni, no všetci burcovali svojich blízkych, aby vydali zo seba maximum a vystúpili na vytúžený stupienok víťazov.

Poradie klubov podľa počtu medailí:

Poradie Skratka Tím Zlato Striebro Bronz Spolu
1.KOMKajak & kanoe klub Komárno1091029
2.TTSKanoistický klub TTS Trenčín99119
3.NOVKlub rýchlostnej kanoistiky Nováky95620

Poradie klubov podľa počtu získaných bodov:

Poradie Skratka Tím Body
1.KOMKajak & kanoe klub Komárno225,00
2.NOVKlub rýchlostnej kanoistiky Nováky140,50
3.ŠAMKajak canoe klub Šamorín98,00

Výsledky na 200 metrov

1. miesto:

  • K1 Ženy - Jakubisová Romana
  • K1 Kadetky - Hvojniková Nikola
  • K2 Ženy - Jakubisová Romana, Čulenová Dagmar (TTS)
  • K1 Juniori - Kukučka Juraj
  • C2 Juniori - Jahoda Richard (MOR), Kunovský Matúš
  • K2 Dievčatá 13+14 - Karaková Nina, Minarovičová Ema
  • K2 Juniori - Kukučka Juraj, Zrutta Michal (PIE)

2. miesto:

  • C1 Juniori - Kunovský Matúš
  • K2 Muži - Holka Tomáš (TAT), Nemček Martin
  • K2 Dievčatá 13+14 - Gatialová Saskia, Kováčiková Chiara Sofia (TTS)

3. miesto:

  • K1 Muži - Nemček Martin
  • K2 Juniorky - Holá Nina, Zemánková Hana (TAT)
  • K1 Dievčatá 14 - Minarovičová Ema

Výsledky na 2000 metrov

1. miesto:

  • K1 Dievčatá 14 - Minarovičová Ema
  • K1 Chlapci 12 - Kocúr Tomáš

2. miesto:

  • K1 Dievčatá 14 - Karaková Nina
  • K1 Dievčatá 12 - Cachovanová Nela

3. miesto:

  • K1 Dievčatá 14 - Gatialová Saskia
  • K1 Dievčatá 10 - Oršulová Veronika
  • K1 Dievčatá 9 - Važanová Nela


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 49. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Rudno CUP
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
ContiTech Vibration Control Slovakia s.r.o.
Športové centrum polície
MSM GROUP
Martin Baluch BAJO
Nedelka Kubáč Oršulová advokáti s.r.o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.
NyNa