Navždy odišiel náš bývalý člen a pretekár KRK Nováky

Keď zomrie bývalý člen klubu, ktorý sa dožil vysokého veku, ten dopad nie je taký, ako keď zomrie mladý človek, niekedy sa to ani nedozvieme. V týchto dňoch sme sa dozvedeli, že po ťažkej chorobe vo veku dvadsaťosem rokov zomrel náš úspešný pretekár

11.09.2022 22:25:30

Jeho športová púť začala v Klube rýchlostnej kanoistiky Nováky v roku 2006. V tomto období, ako trinásťročný začal pretekať v lodnej kategórií C1. Jeho prvým väčším úspechom bolo tretie miesto na Majstrovstvách Slovenska v kanoistickom maratóne. Od tohto roku až po rok 2012 sa stal viacnásobným majstrom Slovenska v rôznych traťových a vekových kategóriách v C1, prípadne v C2 so svojim bratom Jakubom. Slovensko reprezentoval na SON v Bydgošti aj na ME juniorov v Záhrebe. Jeho hviezdnym rokom v klube bol rok 2012, kedy víťazil v C1 najmä na dlhých tratiach a maratóne a v C2 spolu s bratom, vo všetkých traťových kategóriách. Na základe týchto výsledkov sa zúčastnil aj majstrovstiev sveta v kanoistickom maratóne, ktoré sa konali v Ríme, kde obsadil dvanáste miesto.

Jeho najväčším podporovateľom v športovej činnosti, okrem klubu, boli jeho starí rodičia. Svojou účasťou ho povzbudzovali na mnohých pretekoch a tešili sa z jeho, ale i z bratových úspechov.

Po dovŕšení seniorského veku prestúpil do Dukly Trenčín, kde mala jeho športová kariéra pokračovať. Nastalo preňho zlomové obdobie, ocitol sa bez podpory kolektívu klubu, kde dlhé roky pôsobil, prípadne priamej podpory starých rodičov. Jeho športová kariéra už nepokračovala tak úspešne. Postupne sa vytrácal z kanoistického súťaženia a začal sa venovať činnosti, ktorá mu zaisťovala živobytie. V týchto zlomových rokoch ho citovo postihla smrť jeho najväčšieho fanúšika, starého otca a v nedávnej dobe aj smrť matky. Nakoniec ho dobehla ťažká choroba, ktorej sa už nedokázal brániť. Zomrel dňa 9. septembra 2022. Posledná rozlúčka so zosnulým bude dňa 13.9.2022 o 16.00 hodine v Kostolnej Vsi.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 50. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Rudno CUP
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
NyNa
Športové centrum polície
Martin Baluch BAJO
Nedelka Kubáč Oršulová advokáti s.r.o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.