Na megakoncerte v materskej škôlke

Kde inde je lepšie a srdečnejšie publikum mladých nadšencov ako v materskej škôlke?

01.06.2017 17:36:04

Včera bol medzinárodný deň športu a pri tejto príležitosti sa v olympijskom meste Nováky organizovali rôzne športové podujatia. Pre občanov a teda pre aktívnych aj neaktívnych športovcov bol pripravený futbalový štadión, tenisové kurty, vodnopólový bazén a samozrejme aj naša lodenica, kde sme mali k dispozícií pádlovacie trenažéry. V každom areáli bol pripravený bohatý program v podaní športových klubov. Ukážky netradičného ale o to zaujímavejšieho kickboxu bolo možné sledovať na námestí a tí, ktorí radi tancujú sa rozhýbali v rytme zumby.

Samozrejme do športu sa zapojili aj žiaci a študenti, ktorí mali k dispozícií multifunkčné ihrisko na základnej škole. A nebola to jediná škola, ktorá sa hýbala, ale veľký rozruch, šum, pohyb a krik bol j v materskej škole. Tu našich najmenších sprevádzala zákutiami športu naša odchovankyňa Lucka Mištinová.

Jeden by si pomyslel, že sa tam zblázni ale opak bol pravdou: „Jeden z najkrajších zážitkov. Toľko radosti z mojich medailí a ocenení som ani ja za tých 13 rokov aktívnej činnosti nemala. Vždy keď som niečo z tašky na stôl vybrala, tak nastal výskot ako na koncerte.“. Po ukázaní toho, čo je možné v športe dosiahnuť, sa rozhýbala celá materská škôlka a to nie len deti: „Zacvičila som si s nimi, niečo som im predviedla ja a deti ma na oplátku naučili tiež svoju hru, bolo to neskutočne, tá energia... Doniesla som im frekvenčných rebrík a spravila súťaž a oni ma naučili riekanku.“.

Celý deň sa niesol v duchu športu, športovali mladí, športovali aj starší. Prajeme všetkým hlavne veľa zdravia, trošku šťastia a športovcom veľa športových úspechov, ktoré čakajú za dverami.


Späť na zoznam aktualít