Na majstrovstvách Slovenska v paddleboarde máme prvý krát zastúpenie

V dňoch 12. a 13. augusta sa na Bratislavskom Veľkom Zemníku uskutočnil 2 ročník majstrovstiev Slovenska v paddleboarde.

Iliaš Peter | 17.08.2023 11:33:00

Zúčastnilo sa ho 16 klubov zo Slovenska ale aj zo susedných Čiech. Sobotný deň patril pretekárom a to mužom aj ženám, ktorí si zmerali svoje sily na 200 metrovej dráhe v šprinte. Súťaž prebehla v kategóriách 18+, 40+, 50+ rokov a v kategórii iSUP (nafukovací SUP). Nasledovali aj kategórie Hobby ženy aj muži, taktiež juniori a juniorky do 18 rokov a deti do 15 a 12 rokov, ktorí zápolili v deviatich vybojkovaných dráhach.

Tu sa predstavil vo farbách Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky pretekár Andrej Hrabovský, ktorý síce nie je riadnym pretekárom klubu, ale o to väčší je jeho fanúšik (možno preto, že je dcéra je členkou a pretekárkou KRK Nováky). Súťažil v kategórii 18 + rokov. Na to že toto bola jeho pretekárska premiéra tak sa umiestnil po tuhom a dramatickom závere na peknom 3 mieste.

Sobotné poobedie patrilo technickým jazdám. Nedeľa bola určená na dlhé trate a to 10 km, 6 km a 6 km vzdialenosti, pričom všetci mali o jedenástej hodine hromadný štart. Tu sme už klubové zastúpenie tento rok nemali.

Aj keď sa nejednalo o žiadne veľké a komerčné podujatie, o to bola srdečnejšia a emotívnejšia atmosféra a všetci dúfajú, že o rok sa stretnú opäť.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 51. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
Nadácia SPP
NyNa
Športové centrum polície
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.
Miroslav Mičo - KAMEŇ