Miroslav Zaťko na šesť týždňov do Portugalska

Odchovanci nášho klubu sú aj v tomto čase roztrúsení po celom svete a sú inšpiráciou pre našich mladších pretekárov, ktorí sa pripravujú na jazere v Novákoch.

23.03.2016 16:15:18

Do Portugalska sme sa vybrali za dvadsaťštyri ročným Miroslavom Zaťkom.

Miroslav Zaťko

Miroslav Zaťko

Momentálne sa nachádzame v Portugalsku, v tréningovom centre NELO. Sme tu všetci kajakári Dukly Trenčín a kanoista Ľubomír Hagara (taktiež odchovanec KRK Nováky). Okrem Slovákov sa k nám pripojil český reprezentant Filip Šváb. Momentálne sa tu nachádzajú aj tímy z iných krajín ako napríklad Rusi, Nemci, Švédi a ďalší.

Miroslav Zaťko a Ľubomír Hagara

Miroslav Zaťko a Ľubomír Hagara

Ja s Petrom Gellem tu ostaneme 6 týždňov a zvyšok skupiny tu bude do 17. marca a následne pôjdu na sviatky domov. Pripoja sa k nám zase 28. marca.

Sústredenie je zamerane na prípravu na náš vrchol sezóny, ktorým je európska dokvalifikácia na OH, ktorá bude v Duisburgu (18.-19.05.2016).

Na začiatku sústredenia väčšinu tímu trápili zdravotne problémy, ale už sme všetci v poriadku a tešíme sa na ďalšie tréningy. Tréningové podmienky sú tu perfektné, či už sa to týka posilňovne, alebo dráh na tréningy. Je tu natiahnutá dráha na 200 metrov aj na kilometrovú trať.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 52. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj