Matúš Jedinák v olympijskom tíme

Matúša Jedináka vybrali do Juniorského olympijského tímu v rámci nového projektu Slovenského olympijského výboru.

26.10.2017 19:11:55

Každý slovenský zväz olympijského športu mohol do JOT navrhnúť maximálne dvoch športovcov. Kandidátov bolo celkovo 46. Všetkých navrhnutých uchádzačov posúdilo najprv športové oddelenie a potom športová rada SOV, ktorá vybrala 21 veľmi perspektívnych mladých športovcov z letných aj zimných odvetví.

Cieľom JOT je podporovať mladých športovcov v dorasteneckom či juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry a utvoriť im na to vhodné podmienky. To kvituje aj ambasádorka projektu úspešná slovenská kanoistka Jana Dukátová.

Matúš Jedinák tento rok úspešne reprezentoval Slovensko napríklad na Súťaži olympijských nádejí v Račiciach, kde získal striebro v K1 na 200 m a bronz na rovnako dlhej trati v K4. Na juniorských ME v Belehrade obsadil v K2 na 200 m s Martinom Hvojníkom v A-finále šiestu priečku.

JOT združuje výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov. V rámci neho počas roka rozdá 50 000 eur, pričom každému účastníkovi poskytne mesačné štipendium vo výške 200 eur.

Matúšovi gratulujeme a prajeme veľa zdravia a športových úspechov.

Matúš Jedinák (Foto: Peter Bende)

Matúš Jedinák (Foto: Peter Bende)


Späť na zoznam aktualít