Majstrovstvá SR na dlhé trate 2014

Klub rýchlostnej kanoistiky usporiadal na domácej vode Majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike na dlhých tratiach. Pretekári ale i tréneri sa mohli presvedčiť ako sú na tom v kondičnej príprave ich zverenci. Pretekalo sa na päť kilometrovej trati ktorá pozostávala z troch kôl a jednej päťstometrovej roviny.

28.05.2014 08:45:05

Úspešne si počínali aj domáci pretekári, keď vo svojich vekových a lodných kategóriach získali deväť titulov, šesť druhých miest a dve tretie miesta. Z tridsiatich hodnotených kategórií domáci pretekári získali viac ako štvrtinu prvých miest. V kategórii K1 dievčat štrnásťročných zvíťazila Jessica Zatlkajová a druhá skončila Myšáková Petra. Spoločne vybojovali titul aj v K2. V tejto deblovej kategórii skončila Ďurišová Marcela s pretekárkou z Moravian na treťom a Smolková Romana s Valjentovou Eliškou na štvrtom mieste. V kategórii chlapcov trinásťročných obsadil tretie miesto v C1 Mazánik Andrej a Kunovský Jakub skončil na štvrtom mieste. V k1 skončil Hvojnik Martin na piatom mieste. V tejto istej vekovej kategórii v K1 obsadila Ďurišová Marcela piate, Valjentová Eliška šieste a Smolková Romana siedme miesto. V kategórii chlapcov štrnásťročných bol úspešný Jedinák Matúš, ktorý v K1 zvíťazil a v K2 s pretekárom z Komárna skončil na druhom mieste. V C1 tejto istej vekovej kategórie skončil Kmeť Lukáš na štvrtom mieste. V K2 tejto spoločnej vekovej kategórii trinásť a štrnásťročných skončil Hvojnik Martin spolu s pretekárom z Komárna na šiestom mieste. Darilo sa aj kadetom keď kategóriu K1 vyhral Nemček Martin, Zgančík Martin skončil na ôsmom mieste. V spoločnej posádke K skončili na druhom mieste. Kleman tomáš v C1 skončíl štvrtý a v C2 spolu s pretekárom z Trenčína získal titul. V kadetkách v K1 aj v K2 získala Oršulová Lucia dve druhé miesta. V kategórii kajak junioriek sa stala dvojnásobnou majsterkou Mokrá Veronika. V kajaku juniorov skončil Rus Tomáš na jedenástom mieste. V kategórii kajak žien získala Mištinová Lucia druhé a Zatlkajová Nikola šieste miesto, spolu vyhrali kategóriu K2. V kategórii veteránok zvíťazila Zatlkajová Janka. Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky sa úspešne prezentoval nie len so svojimi pretekármi ale i usporiadateľmi a sponzormi podujatia, za čo im patrí poďakovanie.

Autor: Milan Oršula