Majstrovstvá Slovenska na dlhé trate boli posledné tohtoročné preteky pre rýchlostných kanoistov

Dňa 06. 10.2020 sa na vodnej nádrži v Novákoch uskutočnili majstrovstvá Slovenska na dlhé trate, kde súťaž prebehla v kategóriách K1 a C1.

Iliaš Peter | 14.10.2020 10:36:07

Aj keď sa pôvodne malo jednať o dvojdňové preteky, no vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu boli kategórie v K2 a C2 zrušené. Súťaži sa zúčastnilo 16 klubov zo Slovenska . Súťažilo sa vo vekových kategóriách účastníkov od 13 ročných až po veteránov na tratiach o dĺžke 5000 metrov.

Boli vykonané opatrenia s povinnosť nosenia rúška, alebo inej ochrany dýchacích ciest, ďalšie opatrenia boli zamerané na obmedzenie kontaktu medzi osobami, na zabezpečenie ochrany účastníkov, organizátorov a rozhodcov pretekov. Tak isto bola z areáli KRK Nováky vylúčená široká verejnosť, či už rodičia pretekárov alebo fanúšikovia športu. Toto sa odzrkadlilo aj v celkovej atmosfére preteku.

Vzhľadom k už uvedenej situácii sa jednalo o posledné tohto ročné preteky, a preto boli aj Majstrovstvá Slovenska v maratóne, ktoré sa mali uskutočniť dňa 17. 10. 2020 v Bratislave na Zemníku zrušené.