Ľudia v tieni

Čas letí neúprosne a spomenúc si na pani, ktorá na majstrovstvách Slovenska povedala: „Je vidno, že o tento areál je postarané.“, som si spomenul na to, na čo som zabudol.

Rado Oršula | 29.05.2017 09:02:42

Čas letí a jedno podujatie strieda druhé. Začiatkom roka sa rozbehne kanoistický kolotoč, ktorý naberá v lete na obrátkach. Podujatia, ktoré sa konajú v Novákoch, bežia na plné obrátky celý víkend a niekoľko dní pred nimi a ešte aj niekoľko dní po nich. Sledujúc fotky z podujatí, kde sú zaznamenané výkony našich, ale aj ďalších pretekárov, rátam koľko ich je a je ich nespočetne. Fotky, ktoré zaznamenali športové úspechy. Fotky, ktoré nie vždy zaznamenajú všetko. Fotky, ktoré neukážu, koľko hodín trvá príprava trate, príprava bufetu, príprava obľúbeného gulášu, príprava areálu, príprava motorových člnov, príprava celého kolosu.

Tí ktorí začnú fotiť, fotia od prvého štartu, až po posledného oceneného na stupienku víťazov. Ale tá príprava a tie výkony začali skôr. Skôr ako deň, alebo týždeň pred podujatím. Jeden pekný víkend, zrovna to bol prvý Apríl a nebol to žart, keď niekto povedal, je jar a treba sa pripraviť na sezónu aj po organizátorskej stránke. To bol ten prvý štart pre nás, ďaleko pred prvým štartom na vode. Fotky z podujatí väčšinou len matne, alebo len čiastočne zachytia ľudí, ktorí sú v úzadí, alebo v tieni. Ľudia, bez ktorých by skutočne nebolo možné nič zorganizovať a ani nič prevádzkovať. Našťastie sme zachytili náš prvý organizátorsky štart v sezóne 2017 a zachytili ľudí, ktorým patrí neskutočná vďaka za to že sú a že pomáhajú.

Nie „ľudia v tieni“ ale „superhrdinovia“, ktorí dokážu čokoľvek, ktorí si dokážu poradiť s čímkoľvek, ktorým keď aj polená padajú pod nohy, zvládnu to a pomôžu, uvaria, opravia, vybavia, postavia. Tí, ktorým môžete zavolať aj v noci a nepovedia nie. Tí, ktorým patrí veľké ĎAKUJEM!

Defekt? Za 20 minút koleso ako nové... Superhrdinovia...


Späť na zoznam aktualít