Lákadlom Nováckej päťstovky bol aj olympijský medailista

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnil 51. ročník Nováckej päťstovky, ktorého usporiadateľom bol Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky.

Iliaš Peter | 04.07.2023 17:05:14

Aj keď sobotné ráno privítalo súťažiach jemným dažďom, celý víkend bolo už príjemné polooblačné počasie. Pretekov sa zúčastnilo celkovo 24 klubov nielen zo Slovenska, ale aj dva české kluby z Kojetína a Ostrožskej Novej Vsi.

Súťažilo sa v kategóriách K1, K2, C1, C2 vo vekovej hranici chlapcov a dievčat od 9-ročných až po veteránov. Preteky prebehali v 500- a v tomto ročníku aj 5000-metrových dráhach v kategóriách K1,K2,C1 a C2 od 13-ročných až po veteránov a 2000-metrový úsek bol vyhradený pre 9- až 12-ročných.

Lákadlom podujatia bola účasť olympijského medailistu, bývalého člena Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky a rodáka z blízkej obce Nitrianské Rudno Denisa Myšáka, ako aj štarty malých neregistrovaných pretekárov, ktorí si zmerali svoje sily na dráhe o dĺžke 500 metrov.