Krištáľového páva za rok 2019, si odniesol Martin Nemček

V piatok 21. februára 2020 sa v prievidzskom dome kultúry konalo vyhlásenie najúspešnejších športovcov, trénerov, kolektívov a osobností telovýchovného hnutia o cenu Krištáľového páva a cenu Fair play okresu Prievidza za rok 2019.

09.03.2020 11:16:09

Vyhlasovateľmi už tradične boli Olympijský klub Prievidza, mestá Prievidza, Handlová, Nováky a Bojnice, Združenie miest a obcí Hornej Nitry a nezisková organizácia Orchidamos.

Samozrejme medzi ocenenými ani tento rok nechýbali zástupcovia KRK Nováky. Medzi najúspešnejšími mládežníkmi bol ocenený Martin Hvojnik, ktorý si odniesol cenu za vzornú reprezentáciu SR na majstrovstvách sveta a Európy juniorov. Z majstrovstiev sveta sa umiestnil na piatom a siedmom mieste a na majstrovstvách Európy obsadil dvakrát desiate miesto.

Medzi najúspešnejších mládežníkov za rok 2019 patrí aj Romana Jakubisová, ktorá taktiež reprezentovala SR na majstrovstvách sveta a Európy. Na majstrovstvách sveta sa umiestnila na piatom, desiatom a dvanástom mieste a majstrovstvách Európy obsadila ôsme miesto. Romana sa v minulom roku zúčastnila aj súťaže olympijských nádejí v Bratislave, kde obsadila dvakrát tretie miesto a jedenkrát trináste miesto.

Ako najúspešnejší tréner žiakov a mládeže bol ocenený Ľubomír Hagara, ktorého zverenci získali v rámci majstrovstiev SR stotri medailových umiestnení a taktiež vzorne reprezentovali SR na majstrovstvách sveta a Európy.

Medzi osobnosťami telovýchovného hnutia bol ocenený Milan Šišmiš ako dlhoročný pracovník, funkcionár a pretekár KRK Nováky, ktorý v roku 2019 oslávil jubileum šesťdesiat rokov. Milan sa v roku 2015 stal majstrom sveta vo vytrvalostných pretekoch veteránov a na Európskom pohári veteránov obsadil druhé miesto.

Medzi najúspešnejšími dospelými bola ocenená Jessica Zatlkajová, ktorá sa stala v roku 2019 štvornásobnou majsterkou SR a taktiež reprezentovala SR na majstrovstvách Európy a na svetových pohároch.

Hlavnú cenu, Krištáľového páva za rok 2019, si odniesol Martin Nemček. Martin v roku 2019 úspešne reprezentoval SR a taktiež KRK Nováky na majstrovstvách sveta, kde sa umiestnil na desiatom mieste a taktiež sa stal niekoľkonásobným majstrom SR a víťazom Slovenského pohára 2019.

Všetkým oceneným srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho klubu. Do novej sezóny prajeme veľa úspechov.

Romana Jakubisová a Martin Nemček

Romana Jakubisová a Martin Nemček

Ľubomír Hagara, Romana Jakubisová, Martin Nemček, Milan Oršula, Milan ŠIšmiš

Ľubomír Hagara, Romana Jakubisová, Martin Nemček, Milan Oršula, Milan ŠIšmiš


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 50. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj