Konkurencia medzi vlastnými

Takmer celý rok bojujú o prvé štyri pozície naše kadetky: Zatlkajová, Myšáková, Ďurišová a Smolková.

16.09.2016 15:07:21

Dňa 11. septembra 2016, ideálne podmienky a nádherné počasie sprevádzalo v poradí už 71. ročník pretekov mládeže Malý Hargašov memoriál, ktorý sa v posledných rokoch tradične koná na bratislavských Zlatých pieskoch.

Za účasti štrnástich slovenských klubov a poľského Slasku sa pretekalo v kajakárskych i kanoistických disciplínach od kadetských kategórií po 9 ročné dievčatá i chlapcov - ešte mladší (do 8 rokov) štartovali ako neregistrovaní.

Za povšimnutie určite stoji kategória našich kadetiek, ktoré takmer počas celej sezóny bojujú o medaily medzi sebou a to konkrétne o prvé štyri pozície. Na tomto podujatí ich nezdolal nikto zo slovenského klubu a ani Francik Janina z poľského Slasku.

K1 kadetky na 4500 metrov

1. miesto Zatlkajová Jessica (16) NOV 24:45,20
2. miesto Myšáková Petra (16) NOV 24:48,77
3. miesto Ďurišová Marcela (15) NOV 25:29,72
4. miesto Smolková Romana (15) NOV 25:32,01
5. miesto Francik Janina (16) SLA 26:09,11
6. miesto Kostíková Petra (16) TAT 26:50,22
7. miesto Hanúsková Miriam (15) DKB 27:36,51
8. miesto Bogdányiová Katarína (15) KOM 34:14,24

Okrem našich troch medailových kadetiek na stupienky vystúpili aj nasledujúci pretekári.

Medailisti Malého Hargašovho memoriálu:

K1 4500m kadeti 1. miesto Jedinák Matúš
K1 4500m kadetky 1. miesto Zatlkajová Jessica
K1 4500m kadetky 2. miesto Myšáková Petra
K1 4500m kadetky 3. miesto Ďurišová Marcela
C1 4500m kadeti 2. miesto Mazánik Andrej
C1 4500m kadeti 3. miesto Kunovský Jakub
K1 1500m dievčatá 12 2. miesto Rusová Dominika
K1 3000m chlapci 14 2. miesto Iliaš Martin
K1 3000m chlapci 14 3. miesto Očenáš Dávid
K1 3000m dievčatá 14 1. miesto Jakubisová Romana
K1 3000m dievčatá 14 2. miesto Vrecková Lívia
K1 1500m chlapci 11 2. miesto Karak Damian
K1 3000m chlapci 13 3. miesto Cagáň Samuel
K1 3000m dievčatá 13 2. miesto Holá Nina
K1 1500m chlapci 9 1. miesto Rus Matúš
K1 1500m dievčatá 9 2. miesto Humajová Jasmínka
K1 1500m dievčatá 9 3. miesto Gatialová Saskia
K1 400m dievčatá ner. 3. miesto Daniela Rusová

Výbor klubu ďakuje všetkým pretekárom za vzornú reprezentáciu klubu, mesta Nováky, sponzorov a partnerov.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 50. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj