Kadetky KRK Nováky najúspešnejšie na Pohári Interu.

Kanoistická sezóna sa blíži k vrcholnému domácemu podujatiu a to Majstrovstvám Slovenska na krátkych tratiach.

Milan Oršula | 28.07.2022 10:51:34

K tomu sa prispôsobuje príprava pretekárov ale i účasť na jednotlivých podujatiach, kde môžeme zistiť ako sme, respektíve ako budeme pripravení ale i úspešní.

Uvedené podujatie Pohár Interu nám naznačilo, na čo sú pretekári klubu pripravení, prípadne kde majú slabiny. Za dobrým výsledkom sa často skrýva aj interná konkurencia medzi pretekármi v klube. Absolutórium predviedli naše kadetky, ktoré vyhrali a dokonca v singlových disciplínach nepustili na stupeň víťazov nikoho cudzieho.

Na kilometrovej trati vyhrala singlovú kategóriu Minarovičová Ema pred Gatialovou Saskiou a Hvojníkovou Nikolou. V kategórii K2 na tejto istej trati zvíťazila Minarovičová Ema spolu s Gatialovou Saskiou pred Hvojnikovou Nikolou, ktorá mala v posádke pretekárku Kovačikovú z Trenčína. Na dvestometrovej trati si poradie otočili a v singli zvíťazila Hvojníková Nikola pred Gatialovou Saskiou a Minarovičovou Emou. V K2 na tejto istej trati zvíťazili Minarovičová Ema s Gatialovou Saskiou pred Hvojnikovou Nikolou v posádke s Kovačikovou (TTS Trenčín). Z uvedených výsledkov je vidieť, že pretekárkam z iných klubov nedali žiadnu šancu na víťazné umiestnenie. Táto kategória zároveň dosiahla polovicu medailových umiestnení, ktoré klub na tomto podujatí získal. Na ďalších medailových umiestneniach klubu sa ešte podieľali Holá Nina v kategórii žien, Kukučka Juraj a Iliaš Jakub v kategórii juniorov, Cachovanová Nela s Rusovou Danielou v dievčatách trinásťročných a Važanová Nela v kategórii dievčatá desaťročné.

Kompletné výsledky.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 51. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
Nadácia SPP
NyNa
Športové centrum polície
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.
Miroslav Mičo - KAMEŇ