Jubilejný 50. ročník Nováckej päťstovky úspešný

V sobotu a nedeľu 2.3.37.2022 sa v Novákoch konal Jubilejný 50. Ročník Nováckej päťstovky za účasti 404 prihlásených pretekárov zo Slovenska a jeden klub z Poľska.

Milan Oršula | 07.07.2022 05:59:36

Hlavné preteky dospelých na päťsto metrovej trati sa konali v sobotu. Kategórie mužov boli doslova nabité reprezentantmi Slovenska. V kategórii K1 mužov na 500 metrovej trati zvíťazil odchovanec Nováckej kanoistiky Denis Myšák pred Samuelom Balážom a Csabom Zalkom, všetci traja ŠKP Bratislava. Vďaka sponzorom podujatia bola táto kategória finančne mimoriadne dotovaná. Po víťazstve Samuela Baláža s Denisom Myšákom v kategórii K2 a druhom mieste Milana Dőrnera s Csabom Zalkom a prepočítaní bodov z týchto dvoch disciplín sa celkovým víťazom Nováckej päťstovky stal a najvyššiu odmenu si odniesol Denis Myšák s počtom 14,50 bodu, pred Samuelom Balážom 12,50 bodu a Csabom Zalkom 10,50 bodu. Finančné odmeny si odniesli prví deviati z bodového rebríčka K1+K2 muži na 500 metrov.

V Kategórii C1 muži zvíťazil Matej Rusnák (ŠKD Banská Bystrica) pred Eduardom Strýčkom a Petrom Kizekom (obaja ŠKP Bratislava). V kategórii K1 500 metrov ženy zvíťazila odchovankyňa domácej kanoistiky Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) pred Hanou Zemánkovou (TAT Bratislava) a Ninou Holou (KRK Nováky). Finančné odmeny si odniesli aj medailisti týchto dvoch disciplín.

V kategórii C1 500 metrov žien zvíťazila Sandra Tinková (TTS Trenčín) pred Patríciou Guspanovou (ŠKP Bratislava) a Ninou Holou (KRK Nováky).

Po nedeľňajších súťažiach na 200 metrových a 2000 metrových tratiach kategórií deväť až dvanásťročných sa najúspešnejším klubom stal a pohár víťaza si odniesol Kajak & kanoe klub Komárno pred Kajak-Kanoe Piešťanmi a Klubom rýchlostnej kanoistiky Nováky.

Úspešné podujatie a výsledky pretekárov na 500 metrových tratiach boli medializované aj v spravodajstve televízie RTVS.

Za zorganizovanie podujatia ďakujeme všetkým usporiadateľom, ale i rodičom pretekárov, ktorí nezištne pomáhali.