Jubilejný 50. ročník Nováckej päťstovky úspešný

V sobotu a nedeľu 2.3.37.2022 sa v Novákoch konal Jubilejný 50. Ročník Nováckej päťstovky za účasti 404 prihlásených pretekárov zo Slovenska a jeden klub z Poľska.

Milan Oršula | 07.07.2022 05:59:36

Hlavné preteky dospelých na päťsto metrovej trati sa konali v sobotu. Kategórie mužov boli doslova nabité reprezentantmi Slovenska. V kategórii K1 mužov na 500 metrovej trati zvíťazil odchovanec Nováckej kanoistiky Denis Myšák pred Samuelom Balážom a Csabom Zalkom, všetci traja ŠKP Bratislava. Vďaka sponzorom podujatia bola táto kategória finančne mimoriadne dotovaná. Po víťazstve Samuela Baláža s Denisom Myšákom v kategórii K2 a druhom mieste Milana Dőrnera s Csabom Zalkom a prepočítaní bodov z týchto dvoch disciplín sa celkovým víťazom Nováckej päťstovky stal a najvyššiu odmenu si odniesol Denis Myšák s počtom 14,50 bodu, pred Samuelom Balážom 12,50 bodu a Csabom Zalkom 10,50 bodu. Finančné odmeny si odniesli prví deviati z bodového rebríčka K1+K2 muži na 500 metrov.

V Kategórii C1 muži zvíťazil Matej Rusnák (ŠKD Banská Bystrica) pred Eduardom Strýčkom a Petrom Kizekom (obaja ŠKP Bratislava). V kategórii K1 500 metrov ženy zvíťazila odchovankyňa domácej kanoistiky Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) pred Hanou Zemánkovou (TAT Bratislava) a Ninou Holou (KRK Nováky). Finančné odmeny si odniesli aj medailisti týchto dvoch disciplín.

V kategórii C1 500 metrov žien zvíťazila Sandra Tinková (TTS Trenčín) pred Patríciou Guspanovou (ŠKP Bratislava) a Ninou Holou (KRK Nováky).

Po nedeľňajších súťažiach na 200 metrových a 2000 metrových tratiach kategórií deväť až dvanásťročných sa najúspešnejším klubom stal a pohár víťaza si odniesol Kajak & kanoe klub Komárno pred Kajak-Kanoe Piešťanmi a Klubom rýchlostnej kanoistiky Nováky.

Úspešné podujatie a výsledky pretekárov na 500 metrových tratiach boli medializované aj v spravodajstve televízie RTVS.

Za zorganizovanie podujatia ďakujeme všetkým usporiadateľom, ale i rodičom pretekárov, ktorí nezištne pomáhali.

Milan Oršula
riaditeľ podujatia


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 50. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Rudno CUP
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
NyNa
Športové centrum polície
Martin Baluch BAJO
Nedelka Kubáč Oršulová advokáti s.r.o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.