Celkovo 13 titulov majstra Slovenska pre Nováckych kanoistov

V dňoch 28 – 30. augusta 2020 sa za príjemných slnečných dní a jedného opršaného večera uskutočnili majstrovstvá Slovenska na krátke trate v Bratislave na Zemníku.

Iliaš Peter | 04.09.2020 22:53:52

Podujatia sa zúčastnilo 21 klubov zo Slovenska s celkovým počtom pretekárov 402. Tak ako býva túto sezónu zvykom boli vykonané opatrenia s povinnosť nosenia rúška, alebo inej ochrany dýchacích ciest, ďalšie opatrenia boli zamerané na obmedzenie kontaktu medzi osobami, na zabezpečenie ochrany účastníkov, organizátorov a rozhodcov pretekov.

Súťažilo sa v kategóriách K1, K2, C1 a C2 vo veku účastníkov od 11 ročných až po veteránov. Na tratiach o dĺžke 2000 metrov súťažili 11 a 12 roční a trate o dĺžke 200, 500 a 1000 metrov boli určené 13 ročným až veteránom.

Tento ročník sa súťaže v K4 a C4 vzhľadom k vyššie uvedeným skutočnostiam neuskutočnili.

Najbližšie sa uskutoční Pohár Slávie UK dňa 05. septembra 2020 v Bratislave a 06. septembra 2020 Veľká cena Komárna v Komárne.

Majstrami Slovenska sa stali:

  • K2 Juniorky 1000m, Jakubisová Romana - Čulenová Dagmar (TTS)
  • K1 Dievčatá 14 1000m, Hvojniková Nikola
  • K1 Chlapci 11 2000m, Kocúr Tomáš
  • K1 Juniorky 500m, Jakubisová Romana
  • K2 Dievčatá 13+14 500m, Gatialová Saskia - Hvojniková Nikola
  • K2 Juniorky 500m, Jakubisová Romana - Čulenová Dagmar (TTS)
  • K1 Dievčatá 14 500m, Hvojniková Nikola
  • K1 Dievčatá 11 2000m, Cachovanová Nela
  • K1 Juniori 200m, Iliaš Martin
  • K1 Juniorky 200m, Jakubisová Romana
  • K1 Dievčatá 14 200m, Hvojniková Nikola
  • K2 Juniori 200m, Cagáň Samuel - Iliaš Martin
  • K2 Juniorky 200m, Jakubisová Romana - Čulenová Dagmar (TTS)

Vicemajstrami Slovenska sa stali:

  • K1 Kadetky 1000m, Rusová Dominika
  • K1 Dievčatá 13 1000m, Gatialová Saskia
  • K2 Juniori 1000m, Iliaš Martin - Meszlényi Márk (KOM)
  • C2 Juniori 1000m, Jahoda Richard (MOR) - Kunovský Matúš
  • K1 Juniori 500m, Iliaš Martin
  • K2 Juniori 500m, Cagáň Samuel - Iliaš Martin
  • C2 Juniori 500m, Jahoda Richard (MOR) - Kunovský Matúš
  • K2 Juniorky 500m, Obertíková Michaela - Vrecková Lívia
  • K1 Dievčatá 13 500m, Karaková Nina
  • K2 Kadeti 500m, Kukučka Juraj - Zrutta Michal (PIE)
  • K2 Chlapci 11+12 2000m, Gavlider Alex (ŠAM) - Kocúr Tomáš
  • K2 Juniorky 200m, Obertíková Michaela - Vrecková Lívia
  • C2 Juniori 200m, Jahoda Richard (MOR) - Kunovský Matúš
  • K2 Kadeti 200m, Kukučka Juraj - Zrutta Michal (PIE)
  • K2 Dievčatá 13+14 200m, Gatialová Saskia - Hvojniková Nikola

Bronz na Majstrovstvách Slovenska získali:

  • K1 Juniorky 1000m, Jakubisová Romana
  • K1 Dievčatá 13 1000m, Karaková Nina
  • K2 Kadetky 1000m, Husáriková Diana (TTS) - Rusová Dominika
  • K2 Kadeti 1000m, Kukučka Juraj - Zrutta Michal (PIE)
  • K2 Dievčatá 11+12 2000m, Cachovanová Nela - Rusová Daniela
  • K1 Kadetky 500m, Rusová Dominika
  • K1 Dievčatá 13 500m, Humajová Jasmína
  • C1 Dievčatá 14 500m, Tomaníková Vanesa
  • K1 Dievčatá 13 200m, Humajová Jasmína
  • C1 Dievčatá 14 200m, Tomaníková Vanesa

Všetkým pretekárom ďakujeme za výkony a organizátorovi ďakujeme za usporiadanie náročného podujatia.

Prehľad výsledkov z majstrovstiev Slovenska

Majstrovstvá Slovenska - krátke trate - fotogaléria



Späť na zoznam aktualít