Celkovo 13 titulov majstra Slovenska pre Nováckych kanoistov

V dňoch 28 – 30. augusta 2020 sa za príjemných slnečných dní a jedného opršaného večera uskutočnili majstrovstvá Slovenska na krátke trate v Bratislave na Zemníku.

Iliaš Peter | 04.09.2020 22:53:52

Podujatia sa zúčastnilo 21 klubov zo Slovenska s celkovým počtom pretekárov 402. Tak ako býva túto sezónu zvykom boli vykonané opatrenia s povinnosť nosenia rúška, alebo inej ochrany dýchacích ciest, ďalšie opatrenia boli zamerané na obmedzenie kontaktu medzi osobami, na zabezpečenie ochrany účastníkov, organizátorov a rozhodcov pretekov.

Súťažilo sa v kategóriách K1, K2, C1 a C2 vo veku účastníkov od 11 ročných až po veteránov. Na tratiach o dĺžke 2000 metrov súťažili 11 a 12 roční a trate o dĺžke 200, 500 a 1000 metrov boli určené 13 ročným až veteránom.

Tento ročník sa súťaže v K4 a C4 vzhľadom k vyššie uvedeným skutočnostiam neuskutočnili.

Najbližšie sa uskutoční Pohár Slávie UK dňa 05. septembra 2020 v Bratislave a 06. septembra 2020 Veľká cena Komárna v Komárne.

Majstrami Slovenska sa stali:

  • K2 Juniorky 1000m, Jakubisová Romana - Čulenová Dagmar (TTS)
  • K1 Dievčatá 14 1000m, Hvojniková Nikola
  • K1 Chlapci 11 2000m, Kocúr Tomáš
  • K1 Juniorky 500m, Jakubisová Romana
  • K2 Dievčatá 13+14 500m, Gatialová Saskia - Hvojniková Nikola
  • K2 Juniorky 500m, Jakubisová Romana - Čulenová Dagmar (TTS)
  • K1 Dievčatá 14 500m, Hvojniková Nikola
  • K1 Dievčatá 11 2000m, Cachovanová Nela
  • K1 Juniori 200m, Iliaš Martin
  • K1 Juniorky 200m, Jakubisová Romana
  • K1 Dievčatá 14 200m, Hvojniková Nikola
  • K2 Juniori 200m, Cagáň Samuel - Iliaš Martin
  • K2 Juniorky 200m, Jakubisová Romana - Čulenová Dagmar (TTS)

Vicemajstrami Slovenska sa stali:

  • K1 Kadetky 1000m, Rusová Dominika
  • K1 Dievčatá 13 1000m, Gatialová Saskia
  • K2 Juniori 1000m, Iliaš Martin - Meszlényi Márk (KOM)
  • C2 Juniori 1000m, Jahoda Richard (MOR) - Kunovský Matúš
  • K1 Juniori 500m, Iliaš Martin
  • K2 Juniori 500m, Cagáň Samuel - Iliaš Martin
  • C2 Juniori 500m, Jahoda Richard (MOR) - Kunovský Matúš
  • K2 Juniorky 500m, Obertíková Michaela - Vrecková Lívia
  • K1 Dievčatá 13 500m, Karaková Nina
  • K2 Kadeti 500m, Kukučka Juraj - Zrutta Michal (PIE)
  • K2 Chlapci 11+12 2000m, Gavlider Alex (ŠAM) - Kocúr Tomáš
  • K2 Juniorky 200m, Obertíková Michaela - Vrecková Lívia
  • C2 Juniori 200m, Jahoda Richard (MOR) - Kunovský Matúš
  • K2 Kadeti 200m, Kukučka Juraj - Zrutta Michal (PIE)
  • K2 Dievčatá 13+14 200m, Gatialová Saskia - Hvojniková Nikola

Bronz na Majstrovstvách Slovenska získali:

  • K1 Juniorky 1000m, Jakubisová Romana
  • K1 Dievčatá 13 1000m, Karaková Nina
  • K2 Kadetky 1000m, Husáriková Diana (TTS) - Rusová Dominika
  • K2 Kadeti 1000m, Kukučka Juraj - Zrutta Michal (PIE)
  • K2 Dievčatá 11+12 2000m, Cachovanová Nela - Rusová Daniela
  • K1 Kadetky 500m, Rusová Dominika
  • K1 Dievčatá 13 500m, Humajová Jasmína
  • C1 Dievčatá 14 500m, Tomaníková Vanesa
  • K1 Dievčatá 13 200m, Humajová Jasmína
  • C1 Dievčatá 14 200m, Tomaníková Vanesa

Všetkým pretekárom ďakujeme za výkony a organizátorovi ďakujeme za usporiadanie náročného podujatia.

Prehľad výsledkov z majstrovstiev Slovenska

Majstrovstvá Slovenska - krátke trate - fotogaléria



Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 49. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Rudno CUP
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
ContiTech Vibration Control Slovakia s.r.o.
Športové centrum polície
MSM GROUP
Martin Baluch BAJO
Nedelka Kubáč Oršulová advokáti s.r.o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.
NyNa