Prvý októbrový víkend kanoisti KRK Nováky bojovali na dvoch miestach

Hlavná časť klubu, pri neúčasti pretekárov ktorí boli zaradení do výberu Slovenska a súťažili v Prahe, sa zúčastnila Rozlúčkových pretekov v Bratislave.

Milan Oršula | 04.10.2022 22:24:57

Oslabení o týchto pretekárov, ale i juniorov a seniorov, získali štyri medailové umiestnenia. Tradične sa o tri medaile postarali kadetky na dvetisíc metrovej trati, ktoré obsadili celý stupeň víťazov. Zvíťazila Minarovičová Ema pred Gatialovou Saskiou, tretia skončila Hvojníková Nikola. V kategórii dievčat jedenásťročných získala druhé miesto a teda striebornú medailu Oršulová Veronika. V celkovom hodnotení, pri účasti dvadsaťjeden klubov, náš klub v bodovanom poradí obsadil piate miesto a v medailovom hodnotení šieste miesto.

V Prahe na pretekoch Veľká cena Sparty, v kategórií žiaci dvesto metrov nás reprezentoval Kocúr Tomáš a Cachovanová Nela, v kategórii benjamínci Rus Lukáš. Najlepší výsledok dosiahol Kocúr Tomáš v kategórii K2, kde spolu s reprezentačným kolegom Zacharom dosiahol druhé miesto a v K1 dvesto metrov skončil vo finále na piatom mieste. Cachovanová Nela v K1 aj K2 skončila v semifinálových vyraďovacích jazdách na štvrtom a piatom mieste. Do šesťčlenného finále sa neprebojovala. Treba však spresniť, že obaja naši pretekári súťažili s pretekármi o rok staršími. Rus Lukáš, pretekajúci v kategórii benjamínci, kde bola každá jazda finálová, skončil na druhom mieste.

Účasťou na rozlúčkových pretekoch sme ukončili domácu pretekársku sezónu. Najbližší víkend nás čakajú ešte družobné preteky v Poľsku a definitívne ukončíme sezónu na domácej vode, jej uzamykaním.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 50. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Rudno CUP
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
NyNa
Športové centrum polície
Martin Baluch BAJO
Nedelka Kubáč Oršulová advokáti s.r.o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.