Prvý októbrový víkend kanoisti KRK Nováky bojovali na dvoch miestach

Hlavná časť klubu, pri neúčasti pretekárov ktorí boli zaradení do výberu Slovenska a súťažili v Prahe, sa zúčastnila Rozlúčkových pretekov v Bratislave.

Milan Oršula | 04.10.2022 22:24:57

Oslabení o týchto pretekárov, ale i juniorov a seniorov, získali štyri medailové umiestnenia. Tradične sa o tri medaile postarali kadetky na dvetisíc metrovej trati, ktoré obsadili celý stupeň víťazov. Zvíťazila Minarovičová Ema pred Gatialovou Saskiou, tretia skončila Hvojníková Nikola. V kategórii dievčat jedenásťročných získala druhé miesto a teda striebornú medailu Oršulová Veronika. V celkovom hodnotení, pri účasti dvadsaťjeden klubov, náš klub v bodovanom poradí obsadil piate miesto a v medailovom hodnotení šieste miesto.

V Prahe na pretekoch Veľká cena Sparty, v kategórií žiaci dvesto metrov nás reprezentoval Kocúr Tomáš a Cachovanová Nela, v kategórii benjamínci Rus Lukáš. Najlepší výsledok dosiahol Kocúr Tomáš v kategórii K2, kde spolu s reprezentačným kolegom Zacharom dosiahol druhé miesto a v K1 dvesto metrov skončil vo finále na piatom mieste. Cachovanová Nela v K1 aj K2 skončila v semifinálových vyraďovacích jazdách na štvrtom a piatom mieste. Do šesťčlenného finále sa neprebojovala. Treba však spresniť, že obaja naši pretekári súťažili s pretekármi o rok staršími. Rus Lukáš, pretekajúci v kategórii benjamínci, kde bola každá jazda finálová, skončil na druhom mieste.

Účasťou na rozlúčkových pretekoch sme ukončili domácu pretekársku sezónu. Najbližší víkend nás čakajú ešte družobné preteky v Poľsku a definitívne ukončíme sezónu na domácej vode, jej uzamykaním.


Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka - 51. ročník - projekt podporil Trenčiansky samosprávny kraj
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
Nadácia SPP
NyNa
Športové centrum polície
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Elektro Meluš s.r.o.
Miroslav Mičo - KAMEŇ