Martin Nemček, majster Európy

Pretekár Klubu rýchlostnej kanoistiky Martin Nemček získal zlato na majstrovstvách Európy.

16.07.2016 10:00:53

Štvorkajak slovenských juniorov Martin Nemček, Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka získal zlato na 500 m v piatkovom posunutom finále na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov.

Slovenská „káštvorka“ triumfovala v bulharskom Plovdive časom 1:24,752 min o 0,704 s pred Bielorusmi a Nemcami (+1,872). Piatkový popoludňajší program na šampionáte poznačilo silné krupobitie.

Viac o Martinovi Nemčekovi

Výsledky ďalších našich pretekárov na Majstrovstvách Európy:

Okrem Martina Nemčeka sa do A finále prebojovala aj Lucia Oršulová na 200 metrovej trati, kde skončila na 7. mieste a v K2 spolu s Paulínou Tesárikovou skončili na 8. mieste na kilometrovej trati. Výborne si počínala aj naša reprezentantka Nikola Zatlkajová, ktorá v K1 na 1000m obsadila 5. miesto.

Výbor Klubu rýchlostnej kanoistiky gratuluje našim reprezentantom a praje ešte veľa úspechov.